سرواد(به همراه سی دی)
  • سرواد(به همراه سی دی)
  • سرواد(به همراه سی دی)

سرواد(به همراه سی دی)

کتاب «سرواد» نتیجه‌ی حدود چهار سال تلاش و پژوهش محمدابراهیم عالمی،

با همکاری نشرنُت و شرکت نسیم مهرآوا منتشر شد.

2,500,000ریال
2,000,000ریال
20 % حراج
کد محصول : product_9
15 در انبار

کتاب «سرواد» نتیجه‌ی حدود چهار سال تلاش و پژوهش محمدابراهیم عالمی،

با همکاری نشرنُت و شرکت نسیم مهرآوا منتشر شد.

پس از گشایش رادیو گرگان در سال ۱۳۳۸ و راه‌‌اندازی رادیو ساری در سال ۱۳۴۹ و آغاز به کار استودیوهای خصوصی صدابرداری، هنرمندان موسیقی مازندران اقدام به ضبط و انتشار آهنگ‌های مازندرانی کردند. از میان این آثار برخی‌ها اصیل بودند، بعضی آثار توسط هنرمندان آن زمان ساخته می‌شدند، شماری از قطعات، معیارهای موسیقی پاپ را داشتند و تعدادی هم ملودی‌های نواحیِ دیگر ایران بودند که روی آن‌ها کلام مازندرانی قرار داده شده بود.

گردآوری و نشر دوباره‌ی این آثار برای نسل کنونی به منظور یادآوری بخشی از داشته‌های موسیقی معاصر مازندران ضروری به نظر می‌رسید و «محمدابراهیم عالمی»، خواننده، پژوهشگر و نوازنده موسیقی مازندران را از سال ۱۳۹۴ بر آن داشت تا این قطعات را گرردآوری و منتشر کند.

نتیجه‌ی این پژوهش چهار ساله، کتابی‌ ۵۲۰ صفحه‌ای و لوح فشرده آثار، شامل قطعات خوانده‌شده‌ی هر یک از خوانندگان دهه‌ی پنجاه مازندران، به همراه ترجمه و فنوتیک این آثار است.

«سرواد» علاوه بر این قطعات، شاملِ زندگینامه‌ی خوانندگان، نوازندگان مطرح و آهنگسازان آن زمان و واژه‌نامه‌ی تبری نیز هست.

بنا بود این کتاب نیمه‌ی دوم اسفند ۱۳۹۸ در ساری رونمایی شود. اما به علت شرایط خاص به وجود آمده برگزاری این مراسم به زمانی دیگر موکول شد.

تا زمان برطرف شدن بحران کرونا و پیش از مراسم رونمایی، علاقه‌مندان می‌توانند «سرواد» را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا با رعایت اصول بهداشتی به دست‌شان برسد.

لوح فشرده شنیداری «سرواد» که همراه با کتاب عرضه می‌شود، شامل بیش از صد قطعه موسیقی مازندرانی با نوای خوانندگان آن زمان همچون احمد بختیاری، محمد دنیوی، نظام شکارچیان، اسماعیل عبدی، علی گلپور، حسین طیبی و خوانندگان دیگر است.

 

 

جستجو